Jak zrobić likier wiśniowy z sokiem z cytryny

Czy jesteś fanem likieru wiśniowego? Myślę, że musisz być i jeśli jesteś fanem tego, to jestem pewien, że musisz szukać jakiegoś łatwego i prostego przepisu, aby go zrobić. Wiśnia to czerwony owoc, który wygląda jak jajko i ma taką samą wielkość.

Ma słodki smak, który jest bardzo smaczny. Ludzie, którzy mają słodki ząb będą cieszyć się tym napojem i można go zrobić jako deser lub może dodać go do swoich koktajli. Jestem pewien, że pokochasz ten napój, jeśli spróbujesz go raz.

Teraz przejdźmy do przodu i omówmy składniki, które będą potrzebne do wykonania tego napoju.

Składniki:

Wiśnia – 1 filiżanka

Sok z cytryny – 1 filiżanka

Cukier – 2 filiżanki

Wódka – 1 filiżanka

Cukier granulowany – 1 filiżanka

Sól – ¼ łyżeczki

Ekstrakt waniliowy – ½ łyżeczki

W tym drinku możesz użyć świeżych lub mrożonych wiśni. Świeże wiśnie dodadzą dużo smaku, podczas gdy mrożone sprawią, że będzie on słodszy.

Metoda:

Wymieszaj wszystkie składniki oprócz wiśni, ekstraktu waniliowego i soli w misce do miksowania. Możesz również dodać kilka kropli wody różanej. Jeśli nie dodasz wody różanej, smak będzie nieco gorzki.

Gdy wszystko zostanie dobrze wymieszane, przełóż do pojemnika i umieść w lodówce.

Teraz porozmawiajmy o ostatnim kroku.

Dodaj wiśnię do mieszanki i wymieszaj ją dobrze. Następnie dodaj do mieszanki ekstrakt waniliowy i sól.

Na koniec dodaj sok z cytryny i możesz go podawać.

Wnioski:

Jak wiesz, że wiśnia jest czerwonym owocem, więc musisz dodać trochę koloru do swojego napoju. W tym przepisie dodaliśmy wodę różaną, ale można ją usunąć, jeśli nie lubisz jej zapachu.

Dodaliśmy również ekstrakt waniliowy i sok z cytryny dla dodatkowego smaku. Wynik będzie pyszny i na pewno go pokochasz. Jestem pewna, że zrobisz ten przepis w swoim domu i będziesz cieszyć się tym pysznym napojem.