3 Niesamowite sposoby na gotowanie jajek

Jajka są uważane za najbardziej wszechstronny i najbardziej ulubiony składnik wszystkich miłośników jedzenia. Są one wykorzystywane do przygotowania niektórych niesamowitych potraw i są również uważane za główny składnik w wielu przepisach.

Ale kiedy chcesz gotować jajka, znajdziesz szereg trudności w gotowaniu jaj. Musisz prawidłowo ugotować jajka, aby uzyskać pyszne i pożywne jajka.

Gotowanie jaj jest naprawdę proste, ale nie możemy powiedzieć, że są one tak łatwe do ugotowania, jak możemy powiedzieć o gotowanych jajach.

Oto trzy niesamowite sposoby na gotowanie jajek:

Łatwe sposoby na gotowanie jajek:

1. Gotowanie

Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów gotowania jajek i można gotować jajka we wrzącej wodzie. Wystarczy umieścić jajka w patelni i wypełnić ją wodą. Woda powinna być wystarczająca, aby przykryć jajka i gotować je przez 7 do 9 minut.

2. Over-easy

Over-easy eggs są gotowane z jajkami jeszcze surowymi. Możesz usmażyć jajka, mieszając masło i olej na patelni i gotować jajka przez 4 do 5 minut.

3. Omlet

Omlety to jeden z najlepszych sposobów na gotowanie jajek. Możesz również użyć tych samych składników, które używasz do omletów. Wystarczy wymieszać masło z olejem i gotować jajka przez 6 do 8 minut.

Zaawansowane sposoby na gotowanie jajek:

1. Jajka na twardo

Jajka na twardo gotuje się w wodzie przez 12 do 15 minut, a następnie umieszcza się je w lodzie na 15 do 20 minut. Po tym procesie białka jaj są całkowicie oddzielone od żółtka.

2. Jajecznica

Jajecznica jest przygotowywana przez zmieszanie żółtek jaj z kilkoma przyprawami, takimi jak sól i pieprz. Wystarczy wlać wodę na patelnię i podgrzewać jajka przez 2 do 3 minut.

3. Gotowane na twardo i smażone

Proces gotowania jajek na twardo i smażenia jest podobny do jajecznicy, ale trzeba dodać przyprawy, a także trochę soli. Podgrzewaj jajka przez 3 do 4 minut, a następnie umieść jajka w misce i wymieszaj olej i masło. Niech jajka gotują się przez 8 do 10 minut.

Wnioski:

Jajka są uważane za króla wszystkich pokarmów i wszyscy muszą je jeść. Gotowanie jaj nie jest trudnym zadaniem, jak się wydaje, ale możemy nauczyć się kilku wskazówek, które pomogą nam gotować jajka doskonale. Możesz również spróbować tych trzech różnych sposobów gotowania jaj, aby uzyskać najlepsze z jaj.